| LanguageMaster a întrebat:

Indivizii acestia care vand telefoane sigilate pe OLX de unde si le procura?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai către întrebări am citit pe aici... Am tras o teapa în Anglia la abonament, am luat telefon și nu mai plătesc telefonul. Ce pățesc?

Uite asa apar

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contrabandă originând din portul Constanța, un exemplu.

| alex495 a răspuns:

In Anglia se fac manevre, acolo gen faci asigurare la telefon si daca l pierzi iti da altul, ei,, le pierd" prin Romania si dupa cer altul. Multi sunt de etnie roma, au familie numeroasa si pot aduce multe telefoane, la un moment dat se satura si aia la magazin de tine sa,, tot pierzi' telefoane. Sau mai e varianta cum spune Toagla, dar majoritatea prima varianta o folosesc, le iau in rate si dupa ti am zis ce fac

| Țoglă a răspuns:

Din Asia, vin la bax și au fost folosite puțin și readuse în servis dintr-un motiv sau fără motiv.

| Mad1 a răspuns:

Le iau la abonament si le vand

| XVSamuraiXV a răspuns:

Frate, îți spun sincer, ca sunt multe fake! Ai grija!