| DoctorWh0 a întrebat:

ING ofera carduri de debit? Sau doar de credit?
Nu am putut gasi la ei pe site daca e card de debit sau de credit.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

ING este o BANCA ca oricare alta, cu servicii online, unde iti faci cont bancar putand sa-ti legi de un card de debit, iar daca indeplinesti conditiile lor, poti solicita si o linie de credit, care vine cu Cardul de Credit.
cardul de debit ti-l da toate bancile, ca-i legat de contul tau bancar si cheltuii doar atat cat ai tu in cont.
cardul de debit nu-s e da tuturor, ca-i legat de un credit bancar, care se da numai daca ai servici de cel putin 1 an de zile si salariu destul de bun, ca ei sa accepte sa-di dea acest credit card.
Atat Cardul de Debit cat si Credit cardul pot fii Visa sau Mastercard, depinzand cu cine lucreaza banca respectiva, in cazul de fata ING-ul.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate bancile au card de debit. Cardurile de credit sunt destul de rare la noi. Ing are Visa

| JicaContra a răspuns:

Am card, de, debit la ei
si cred ca au si de credit

da un telefon si intreaba

| DoctorWh0 explică (pentru JicaContra):

Aha, ok.
Card de credit sunt sigur ca au... E peste tot la ei pe site.
Ce fel de card e ala de debit? Visa, Mastercard?
Mersi!

| JicaContra a răspuns (pentru DoctorWh0):

Visa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au de ambele

| DanaDaniellllla a răspuns:

Oferta lor este extrem de variată. Mergi la cea mai apropiată sucursala și vei afla toate detaliile