| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Întrebare pentru cei ce sunt profesori sau profesoare. Ce salariu lunar are în prezent un profesor de liceu (Ultimul grad)( La salariu contează ce materie predă?)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un profesor de liceu are salariu mare daca are vechime, grad mare si ore multe.
Evident ca un profesor de limba romana are foarte multe ore, comparat cu unul de limbi straine, desen, muzica samd. Asadar, salariul este si in functie si de numarul orelor muncite.

| sierra1 a răspuns:

Cu peste 25 de ani vechime, salariu de bază de 5.517 lei pe lună

https://www.viata-libera.ro/......niversitar

gata, te faci prof?