| KroseN a întrebat:

Iti trebuie firma ca sa iti deschizi un magazin pe Facebook si sa vinzi imbracaminte?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum adica magazin pe Facebook? Cum a zis cineva mai sus, creezi tu un grup pe Facebook in care vinzi ce vrei si lumea te cauta, nu tu firma, nu tu contracte.
Daca chiar vrei un magazin ca atare sa stii ca nu merge asa de usor, e exact ca o firma, plus ca toate veniturile tale trebuie declarate si pastrate o parte din ele.

| KroseN explică (pentru DoarBogdan):

Pai da, creez o pagina si lumea imi scrie mesaj in privat cu ce vrea sa cumpere de pe pagina, nu? La asta nu trebuie firma sau declaratii la ANAF?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti vinzi produsele pe Facebook in Market. Dar daca produsele sunt multipe risti sa ai de lucru cu ANAF-ul. Si aia nu glumesc. Trebuie o forma de persoana juridica.

| POLINOM a răspuns:

Nu, cauti un grup pentru vanzari in orasul tau si asta este tot.

| KroseN explică (pentru POLINOM):

Adica sa caut, sa pun numele magazinului din orasul meu? Nu pot pune un nume original si atata tot? Dar daca pun numele original, imi trebuie firma?

| KroseN explică:

Cum declari la ANAF veniturile?