| hUnTERRRRRR a întrebat:

La banca transilvania daca eu scoteam banii in lei pana acum si acum mi-au intrat in cont bani in euro o sa pot sa ii scot sau trebuie sa fac alt card in euro?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata leii cat si euro au intrat in contul de la Transilvania ca "lei", nu ca euro, conversia facandu-se automat.
Asadar, tu poti scoate LEI de la orice automat bancare.
Nu trebuie sa faci nici un alt cont bancar, ca banii sunt toti in acelasi cont, dar in lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contul la care aveai tu atasat cardul era cont de lei... in el vei avea numai lei.
Daca ai cont de euro sa primesti euro... iti faci card separat la el

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai cont curent in euro si acea suma in euro ti-a intrat in acel cont?
Sau ai doar cont curent in lei si acea suma in euro ti-a intrat in contul de lei?
Daca este cazul 2 acea suma s-a convertit deja in lei la cursul de cumparare in cont valabil la data tranzactiei deci in acest moment tu nu ai euro in cont ci lei pe care ii poti scoate de la bancomat cu cardul atasat contului curent in lei.