| Levente a întrebat:

La ce banca din Romania pot preschimba o fila cec emisa in Statele Unite ale Americii ( USA )?

Răspuns Câştigător
| Bijuterii111 a răspuns:

Merge la orice banca, trebuie sa ai cont deschis la ei in care sa vireze banii. Eu am folosit BCR pentru ca intra banii cel mai repede.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In toate redactarile, fila de cec are, in mod obligatoriu, inscris numele trasului(banca care trebuie sa efectueze plata) si codul IBAN al contului din care se face plata.

| Danzell a răspuns:

Cel mai probabil la BNR dar sunt sigur ca merge si la alte banci

| HaKa93 a răspuns:

Mai mult ca sigur trebuie sa mearga la Banca Nationala a Romaniei. doar de aia e cea mai mare din tare