| Andrei200202 a întrebat:

La ce bancă pot face credit si sa nu platesc rata foarte mare, muncesc de o luna?
Sa plătesc spre ex pentru 10.000 lei 300 lei pe luna pentru 3 ani

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca muncesti de 1 luna nu poti face la nicio banca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești angajat doar de o lună, băncile nu acordă credit.

| Catrice a răspuns:

300 lei rata f mare? N-ai avut treaba cu băncile pana acum vad. Uiți de dobânda lor, care ridica rata lunar și da mai mult de 300 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce faci cu banii aia? Poti sa lucrezi 2 luni dublu si deja ii ai. Zic daca nu iti da

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cineva care lucreaza pe minimul pe economie banii aia sunt veniturile pe 10 luni aproape. Nu pe 2 luni in care mai trebuie sa mai si traiesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

De asta zic, daca muncesti 12 ore in loc de 8 si sambata si duminica vine dublu, mananci 1000-1500 si asta e daca nu stai cu parintii. Mai bagi o luna

| Andrei200202 explică:

Sau 400 lei rata

| Feitan a răspuns:

Nu prea exista cum vrei tu, in general te jupoaie de bani, imagineaza-ti ca pentru prima casa pe 30 de ani, platesti cam 50% din valorea imprumutata.

Răspuns utilizator avertizat