| niko23 a întrebat:

La ce banca sa fac card de debit? Si cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Cosmin89321 a răspuns:

Orice banca, trebuie sa ai peste 14 ani. Eu mi-am facut la banca transilvania pentru ca au o aplicatie faina pe care ti-o pui pe telefon si platesti cu telefonul in magazine. Pe cardul ala poti face alocatia sa iti vina si poti transfera bani la alte conturi de la aceeasi banca parca. Poti plati Netflix, poti plati cu cardul comenzi (salvezi 5 lei pe comanda de obicei), poti cumpara produse digitale (jocuri si de alea), dar nu poti imprumuta bani de la banca. Ca sa ti-l faci te duci la banca cu un parinte, sa ai certificat de nastere, buletin, parintele sa aiba buletin, dureaza parca vreo doua ore si iti vine peste 2 saptamani.

2 răspunsuri:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

La Banca Transilvania.
Nu au comision de adm al contului iar daca vrei sa retragi ai comision zero.

| OpreaSS a răspuns:

Daca esti elev sau student, recomand ING. Nu au comisioane si daca au, sunt mai mici decat ale altor banci. Analizeaza atent comisioanele lunare si anuale pentru intretinere card si administrare. happy