| Alexandru_Alex_1988 a întrebat:

La ce banca sa fac un overdraft?
Din experientele voastre, care credeti ca este cea mai potrivita banca pentru un overdraft?

2 răspunsuri:
| ioachimb a răspuns:

Poti face overdraft, Dar mai util este un credit de nevoi personale. De ce? Pentru ca la overdraft este o datorie pe care o ai la oricare banca, pe perioada cat esti salariat si care platesti dobanda lunar (aproape degeaba). Daca ramai fara job, acea datorie se transforma in credit si banca de obliga sa achiti in 6-12 luni. In schimb la un credit de nevoi personale, ai rata fixa pe o anumita perioada si stii ca in 2-5 ani, scapi de datorie. Mai multe detalii la : ioachimbucurescu@yahoo.com sau 0732 612155

| Alexandru_Alex_1988 explică:

Stai putin ca nu e chiar asa. Din ce stiu eu, se face un overdraft(3 salarii), se plateste dobanda doar la suma scoasa din contul deschis, se platesc minim 50 lei pe luna iar cel ce reaspunde de imprumut este pur si simplu firma.Eu nu raspund....la ce banca ai auzit asemenea chestie?