| imihaistoian a întrebat:

La ce banca sunt cele mai mici comisioane pentru un card de debit unde imi intra niste bani si ii scot

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Salut Maestre.TLV nu percepe comisioane la retragere prin ATM

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape toate bancile nu percep comisioane pentru emiterea cardului, pentru reinnoire si pentru plati la comercianti.
Toate percep comisioane pentru scoaterea banilor de la ATM (bancomat) si pentru administrarea contului de card.
Nu cred ca unul dintre noi stie toate comisioanele, de la toate bancile, asa ca va trebui sa te uiti pe site-urile oficiale ale bancilor pe care le ai in localitatea ta si asa afli pe cea cu comisioanele mai mici. Numai bine!

| Ioandelasal a răspuns (pentru a1doru):

Tot ce se poate, n-am avut card la B.T.

| a1doru a răspuns (pentru Ioandelasal):

Salut Maestre.TLV nu percepe comisioane la retragere prin ATM

| a1doru a răspuns:

TLV[banca transilvania] nu percepe comisioane pentru carduri. daca nu ma insel, e singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pana in 26 de ani, la ING, iti faci un card student, si nu ai comisioane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am de la Garanti Bank. Cardul este valabil 3 ani, poti scoate bani de la orice bancomat (insa nu poti interoga soldul)

Are:
ZERO comisioane pentru: emitere sau reînnoire card, interogare sold la ATM-urile Garanti Bank, administrare card
plăţi la comercianţi naţionali/internaţionali

http://www.garantibank.ro/ro/banking/retail/debit_cards/garantibank24.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca iti alegi ce PIN vrei tu! happy