| Andreeamlina a întrebat:

La ce liceu și pe ce profil trebuie să mă duc (în Drobeta Turnu Severin) pentru a putea merge mai departe la Universitatea de Științe Agronomice și Medicină veterinară din București....pentru a deveni ulterior inginer agronom?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu are legatura cu liceul. La facultate inveti tot ce trebuie sa stii. Singura recomandare a mea ar fi sa te duci pe profil uman.

| Andreeamlina explică (pentru Furnicuta000):

Dacă mă duc pe un profil uman la științe sociale este ok?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Andreeamlina):

Da

| Atfas a răspuns:

Pentru medicina ar fi bine sa te duci pe profilul Stiinte ale naturii, insa nu trebuie neaparat poti sa faci acea facultate de pe orice profil.