| Kawaii666Nezumi a întrebat:

La ce se refera rezultate economico financiare scontate? (va rog sa explicati ca la prosti)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se refera la rezultatele planificate a fi obtinute de o firma la sfarsitul unei perioade de timp, poate fi luna, trimestru, an sau chiar mai mult.
Rezultatele pot fi, in functie de firma, nivelul productiei, prestarilor de servicii, vanzarilor, numarului de clienti, venituri, cheltuieli, profit brut si net, etc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Înseamnă ca rezultatele economico- financiare care le-ai obtinut intr-o anumită perioada de timp sunt cele care le-ai prevăzut sa le obții.