| PrivesteCatreCer a întrebat:

La ce varsta pot face un imprumut bancar? Am 19 ani

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Varsta minima este de 18 ani, dar trebuie sa indeplinesti si alte conditii, in primul rand sa ai venituri cu caracter de continuitate (salariu sau altele) si acestea sa le ai de cel putin 3-6 luni, conform regulamentului de creditare al fiecarei banci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vârsta peste 18 ani. Minimum 3 luni la locul de muncă. În funcție de valoarea împrumutului, și de natura lui, fiecare bancă are condițiile ei suplimentare.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să ai cel puțin 18 ani însă mai sunt și alte condiții.

| Anca32 a răspuns:

De la 18 ani. Sunt bănci care îți cer sa ai minim 3 luni sunt care 6 luni depinde de cât de mare e suma împrumutată perioada etc