| JusTPauL a întrebat:

La cum a scazut ethereumul in 24 ore se mai renteaza investitia minerit?
O sa mai scada mult?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si acum vreo 3 zile a crescut enorm...
maine cine stie ce se va intampla

monedele virtuale nu sunt reglementare si sunt extrem de volatile

| doctorandus a răspuns:

Azi scade, maine creste, poimaine scade iar, asa e cand investesti in ceva care nu e acoperit de nimic.

| JusTPauL explică:

Sunt pe punctul de a investi, dar scaderea asta ma face sa ma gandesc daca se mai renteaza.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru JusTPauL):

Deja e cam tirziu. Daca vrei sa arunci cu bani in criptomonede, ai sanse mai mari cu vreo 5-10-15 de care nu a auzit nimeni. Dintre alea, macar una sau doua tot vor creste masiv.winking

| doctorandus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu se stie, piata e cam saturata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru doctorandus):

Neah, departe de a fi saturata. Nu e million-pixel website criptomoneda. Gindeste-te ca bursa are cateva secole, si companiile se chinuie de multe ori sa fie listate.

| doctorandus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Companiile produc ceva (bunuri, servicii). Bitisorii din blockchain nu produc nimic, poti doar sa-i vinzi si sa-i cumperi, la altceva nu sunt buni. E ca in povestea cu Faust si banii de hartie.

| JusTPauL explică:

Se renteaza sau nu pana la utma sa fac un rig?
Ma gandesc ca daca nu mai e rentabil sa minez ethereum, se gaseste alte monede de minat, ca sa nu stea placile de decor.