| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România este riscant să fii om de afaceri?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Riscant? Daca stii sa „furi", te imbogatesti.

| Simpatic a răspuns:

Da,dar acest risc exista in orice tara din lumea asta mai ales in domenii in care statul nu te sustine, caci acolo unde exista un interes si statul este actionar ai o plasa de sigurantawinking
dar statul se implica unde are de castigat nu pentru tara ci pentru persoanele fizice implicate din partea statului, pentru prosperitatea propriului buzunar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te omoară nimeni, dar poți da faliment.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de domeniul afacerii.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu este fata vreme lucrezi in legalitate.

| danbnz a răspuns:

Daca ai o afacere mica, da.

| Alverto a răspuns:

Nu, și Dilibache poate că se grăbea, poate că a fost de vina autocorectorul. omu' a pus o întrebare iar tu îl corectezi

| Dilibache a răspuns (pentru Alverto):

Cand pui intrebare ai si tu grija la gramatica

| Alverto a răspuns (pentru Dilibache):

Întrebare? laughing) Asta e cont nou și nu am nicio întrebare.

| Dilibache a răspuns:

Sa fii*

| PrințesaRO a răspuns:

Nu este riscant.