| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu paysefcard-ul?
Am inteles ca trb.sa cumpar un card paysefcard de la un PP sau posta in val.de 25,50 sau 100 sau 300lei si dupa aia ce fac cu el?, daca vreau sa dau cuiva online niste bani ex:unui prieten cum pot sa i dau bani cu >>>paysefcard. dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Tu cand cumperi un paysafe card iti da un mic bon, la fel ca atunci cand reincarci telefonul cu credit/minute.
Pe acel bon este scris un cod format din 12 cifre parca.
Cu acel cod poti face tranzactii pe site-urile care accepta aceasta metoda de plata.
Sau daca tu vrei sa ii dai banii lui, pur si simplu ii dai acel cod.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru Alexul99):

Fac tranzactii da cum?
trebuie sa incarc cardul paysef cu bani? sau...
si daca i dau codu ce i dau mai exact cardul paysef carre e de 25lei? cand el are nevoie de 1200lei...

| Alexul99 a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Nu se incarca cardul paysafe cu bani, de fiecare data cand cumperi un `bon` din acela primesti codul, tu daca de exemplu ai un cod de 25 de lei si tu azi ai folosit 10 lei, ramai cu restul de bani pe acel cod.
Iar daca are nevoie de 1200 de lei iti recomand sa faci toata `schema` prin transfer bancar, e mai avantajos, parerea mea.

4 răspunsuri:
| BogdanRadu365468 a răspuns:

Îți da un bon și pe bon este un cod simplu