| Adysor92 a întrebat:

Locuri de munca Franta! Ceva situri sigure sau cunoscute?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

N-ai să găsești aici, sau pe net, nici un loc de muncă. Și dacă găsești ai încredere? Cel mai bine ar fi să te ducă cineva cunoscut. Din păcate......fiecare pentru el. Neamul NU te ajută ca nu cumva să o duci mai bine decât el. Prieteni NU există. Așa că...

Dacă tot vrei să pleci... Nu știu, câți ani ai? Poate pe plan profesional ai șanse să pleci la sigur. Fă un curs într-un domeniu, care are oferte dinolo. Facultatea de contabilitate, dacă prinzi bursă, ajungi dincolo. Școala de asistenți medicali, șanse 100% să pleci. Curs de aviație, de 4 săptămâni la Cluj, e mai scump, dar îți asigură loc de muncă.

Dacă nu ai timp și bani, atunci eu zic să vorbești cu cineva să te ducă. Poate îl convingi. Ajungi acolo, plătești chiria pe vreo 3 luni înainte, bagi CV și aștepți...să....ningă. Foarte greu.