| LanguageMaster a întrebat:

Loteria Română este o prostie și nu merită să joci?

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu e o prostie. Ăia care joacă sunt proşti.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru mine orice joc de noroc este o prostie, mai putin ruleta ruseasca. laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Orice loterie e manarita, este mult prea usor de manarit ca sa arunce cu bani in cineva "norocos" si sa nu ii ia ei

la americani e chiar pe fata, auzi, 1.8 miliarde de $ timp de 2 ani nu a castigat nimeni si apoi brusc, castiga 3 in acelasi timp... pentru ca, daca castiga numai 1 atunci impozitul era maxim

| Werrich a răspuns:

Păcănelele sunt cele mai bune și merita sa joci.

| Paul754880338 a răspuns:

Dimpotriva! Este cea mai reusita transpunere in realitate a zicalei "Desteptul promite si prostul trage nadejde ".

| tonyc7 a răspuns:

Nu e deloc o prostie. Norocul exista si fiecare om are sanse, mai mari sau mai mici (in functie de cat joaca) sa-l nimereasca. Pentru asta exista de sute de ani Loteria.

| Eisenheim a răspuns:

Normal că e o prostie,totuși,se aruncă sume mici spre câștigători, aleși la întâmplare bineînțeles, și din când în când la fel și cu marele premiu, pentru a impulsiona lumea sa joaca, vă dați seama că altfel nu ar mai fi credibilă jongleria happy bineînțeles că se câștigă enorm iar ce se da jucătorilor e o sumă infimă happy

| frunzarescu a răspuns:

Citeste aici acest articol: buhnici.ro/dupa-ce-cititi-mai-jucati-la-loto/

| Gabryel85 a răspuns:

De ce ar fi o prostie mai mare decât celelalte case de pariuri?