| alexRE a întrebat:

Luni trebuie sa dau examen la mk direct si nu ma pot lamurii cu privire la o intrebare aparent simpla:"Care este diferenta intre mk direct si distributie"?

1 răspuns:
| validumitru a răspuns:

Distributia reprezinta procesul prin care produsele ajung de la producator la consumator - folosind un circuit de distributie format din unu sau mai multe canale de distributie. Marketingul direct este o vanzare directa, targetata, personalizata. Prin urmare, parerea mea este ca marketingul direct poate fi asimilat ca un canal de distributie (dintre toate cele folosite).