| SoriSorinHtRC a întrebat:

M-am apucat de Dropshiping acum câteva ..si am avut câteva comenzi…întrebarea mea e următoarea..trebuie sa plătesc taxe la guvern? Si dacă da, unde anume mai exact si cum fac? Pot sa plătesc online?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu doar că trebuie să plătești taxe, trebuie să îți deschizi o firma, un srl sau un PFA că sa poți plăti acele taxe. Altfel ceea ce faci tu se numește evaziune fiscală.

| haileewatson a răspuns:

Ca sa faci dropshipping iti trebuie pfa sau srl, si da bineinteles ca platesti taxe.
Ceea ce faci tu acum e ilegal si evaziune fiscala. Nu poti vinde ceva fara a avea calitate de comerciant

| SoriSorinHtRC explică (pentru haileewatson):

Da bro, da nu am făcut niciun ban.ce evaziune fiscală?

| UserRo10 a răspuns:

Nu merita sa te complici. Deschide un SRL direct si fa-ti treaba. La pfa daca depasesti suma platesti taxe mari