| Bilii a întrebat:

Ma duc la info la facultate.
Automatica si calculatoare.
Si eu cum imi gasesc de munca? Ca habar n-am si sunt si timid.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vei cauta vei gasi.

| sierra1 a răspuns:

Poate-ți trece până intri sau până o termini (dacă intri!)

unde mai pui că ai "fumat" deja subiectul

https://www.tpu.ro/......ica-la-ce/

| Frank51 a răspuns:

Ca oriunde altundeva, mergi la un internship sau la cursurile unei companii, iar apoi în cadrul acelui curs înveți fix ce dorește compania. La final ai șansa să fii angajat.

| goguPatent a răspuns:

In cadrul facultății o să ai posibilități cu internship-uri, cursuri pe la firme samd. Apoi exista o groaza de site uri cu oferte de munca in orice domeniu. Și să nu uităm de Linkedin

| Bilii explică (pentru goguPatent):

N am experienta

| suntserios a răspuns (pentru Bilii):

Ai sa capeti.
Sunt destule locuri de munca si in IT pentru incepatori.

| Bilii explică (pentru suntserios):

De pilda? Pt incepatori ce fel de lucruri trebuie sa faci

| suntserios a răspuns (pentru Bilii):

Asta tine se tine ce vrei sa faci, ce tehnologii, ce limbaje samd. La un job fără experiență ori o să ți se facă training, ori poți începe un internship, ori poți începe la o firma mai mica unde faci lucruri interne, sau poate proiecte mai ușoare. Samd. Nu uita programare înveți singur, facultatea da doar niste direcții.