| Deasonyka a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog?!?
Cât inseamna 10% din 2 milioane (banii nostri din ziua de azi)
10% din 2 mil = 20 de lei nu?
Corect?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

2milioane bani vechi = impartim la 10000 = 200roni
10% din 200roni impartim la 10 = 20roni... da

presupun ca ai avut o cearta cu cineva destul de imbecil cat sa greseasca serios matematica simpla si apoi sa urle sus si tare ca imbecilitatea lui e corecta, pana la modul ca te capiaza... am intalnit dinastia

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca te referi la milioane in lei vechi da. 10% din 200 de lei sunt 20. Daca vorba de doua milioane de lei noi, atunci e 200, 000 de lei sau doua miliarde vechi.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, foloseste si tu lei noi.

| darrio2007 a răspuns:

200 000 lei din 2 000 000 lei bani vechi sau 20 de lei din 200 de lei in bani noi. Esti la grădinită?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sn4k3):

Păi ea nu stie nici cu bani vechi sa calculeze, ce vrei tu sa foloseasca bani noilaughing O încurci mai rau. Cu bani vechi si noi.

| Horus35 a răspuns:

10% din 2.000.000 RON = 200.000 RON

| Deasonyka explică (pentru Andreeush):

E chestia de multe zerouri eu stînd de 25 de ani in Italia nu mai stiu ciu zerourile astea vă dați seama. Si mă dereglez. In orice caz...multumesc tare mult?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e logica din a calcula 10% din 2 mil si sa iti dea valoarea de dupa denominare?

| Bizon95 a răspuns (pentru Deasonyka):

Da, cand au introdus schimbarea asta au facut-o special ca sa creeze confuzie

| Andreeush a răspuns:

20 de lei.