| bogdy23 a întrebat:

Medicul de medicina a muncii face absolut tot ce e legate de SSM? Sau mai are nevoie langa el de inca un expert SSM?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Face analizele și dă un aviz. El este expertul din punct de vedere medical.

| bogdy23 explică (pentru sadrian46):

- planului de prevenire si protectie
- instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca
- tematicii si fiselor individuale de instruire
- documentelor CSSM
- documentelor de cercetare a accidentelor de munca ce se soldeaza cu incapacitate temporara de munca mai mare de 3 zile.
Deci toate astea care nu tin de analiza am nevoie de putina clarificare

| xerxes1 a răspuns:

Medicul doar spune daca este apt sau nu in urma unor controale.
Si se face o data pe an.
Apoi trebuie sa apelezi la o firma care se ocupa de tot ce inseamna SSM.