| sasaomulsubtire a întrebat:

Merge cineva in U.k., in ianuarie-februarie? Sau vrea cineva sa meargă acolo la muncă?

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La ce munca, despre c e este vorba?

| alina2k18 a răspuns:

Ce fel de munca?

| sasaomulsubtire explică (pentru alina2k18):

Lasă mi nr tau intr-un mesaj dacă vrei sa discutăm. Muncă serioasă, in orice caz. Nu prostii!

| vmalex21 a răspuns:

Hehehe....cine se mai duce intr-o tara care va iesi din UE si la pachet cu iesirea vor fi si ceva probleme cu migratia de vreme ce drepturile la munca si libera circulatie nu vor mai fi garantate de legile europene?

| sasaomulsubtire explică (pentru vmalex21):

Cand va iesi? De unde stii ca libeea circulatie nu va fi garantată? Crezi ca brexitul va fi asa, ca un fulger? Tinere... Esti mic. Si nici nu vad interesul tau pentru întrebarea mea!

| sasaomulsubtire explică (pentru vmalex21):

Nu poti intr o zi sa schmbi tratate, proceduri, legi care functioneaza de zeci de ani. Si nici macar dupa brexit nu se stie daca nu vor fi pastrate acorduri de libera circulatie.

| vmalex21 a răspuns (pentru sasaomulsubtire):

Mai intai de toate stimate domn nu e cazul sa te tutuiesti cu mine.Matale nu imi cunosti varsta.Pana una alta in acest moment nu exista niciun acord post Brexit intre UE si UK.Nu se stie in ce conditii se vor putea angaja romanii dupa 29 martie 2019.Pana una alta e cazul ca oamenii sa fie informati.Una e libera circulatie ca te poti duce acolo sa te plimbi si sa iti faci poze la Big Ben si alta e sa mergi acolo pentru a lucra.

| sasaomulsubtire explică (pentru vmalex21):

Am inteles moșu'. Deci nu te interesează întrebarea mea... Atunci ce cauți in conversația asta? Informezi mata lumea. Hmm... Mai respiră putin si vezi daca nu te-ai udat după informația asta livrată(la cererea alteregoului dumitale)-ca miroase.

| sasaomulsubtire explică:

Daca esti interesat lasa mi nr tau intr-un mesaj.