| anonim_4396 a întrebat:

Meseria de jurnalist... pareri pro si contra

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Presa scrisă, nu prea mai există!
Radiourile comerciale sunt mai mult axate pe muzică!
Televiziunile comerciale există, dar sunt ale unor privați, care fac ce vor în televiziunile lor, și este ceva la discreția patronatului respectiv, unde totul se face, la discreția ălora.

| buzucan a răspuns:

Nu merita, lucrez in media si nu e roz deloc! in plus, nu ai viitor in asa ceva...

| anonim_4396 explică (pentru buzucan):

Ce faci mai exact si de ce nu esti multumit?

| buzucan a răspuns (pentru anonim_4396):

Regizor, emisiuni coordonezi operatorii din platou. nu te gandi ca e wow, e munca stresanta.

| HarleyQuinn a răspuns:

Pro(TVlaughing )

| vanessa001 a răspuns:

Contra. straight face

| Danyyyyyy a răspuns:

PRO : Poate daca o sa faci treaba buna poate o sa devii cunoscuta in acest domeniu si o sa fii platita mai mult pentru experienta

CONTRA: Aceasta meserie inseamna si sa cauti subiecte "picante" care poate ranesc pe cineva si se vor crea multi dusmani si n-o sa fie bine

Sper ca te-am ajutat sa intelegi ce ar insemna sa fii jurnalist
Cumva as merge mai mult (60%) pe PRO, dar faza ce tiam ziso mai sus e si ea naspa

Funda love struck?winking

| Iiuly a răspuns:

Este o meserie foarte buna daca te gandesti sa dai la jurnalistwinking