| Bellatris a întrebat:

Mi-am facut acum ceva timp un cont bancar la BRD unde mi se depunea salariul de la firma la care am fost angajata. Pot extrage si sume de bani pe care mai apoi sa le depun sau imi trebuie un alt tip de card bancar? Mentionez ca am extras toti banii din cont.

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea ta,dar, incerc sa ghicesc despre ce vrei sa spui; contul ''de salariu'' e un cont cunoscut de ''plebe'' ca un cont de debit. daca nu mai ai nimic in sold, nu mai poti retrage bani de pe el.singura solutie care iti ramane[si daca banca ti-o accepta],este deschiderea unui cont ''de credit'' dar, ma inoiesc ca vreo banca va fi de acord, daca nu ai un loc de munca stabil.

| Bellatris explică (pentru a1doru):

Exact de asta intrebam, pentru ca stiu ca fara un loc de munca stabil momentan nu pot face asta, dar nu stiam exact procedura.

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca este stict cont de salariu ( si nu card cu descoperire de cont "overdraft") puteti scoate si depune oricat si oricand ( in limita soldului disponibil evident). Daca este un cont cu descoperire (overdraft) va trebui sa depuneti un anumit procent din limita de credit acordata intr-un anumit procent, pana la o anumita data din luna dupa care imediat ziua urmatoare va puteti folosi de ei.Contul poate fi folosit si pentru a depune terte persoane sume de bani.