| Voicu_Vladut_1995 a întrebat:

Mi-am facut recent un card Visa Xteen la BCR. Pot depune numerar pe card singur sau doar parintii imi pot transfera bani pe card? Nu apare optiunea depunere numerar la bancomat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti depune numerar singur, nu este nevoie de parinti, numerarul il depui la ghiseul bancii emitente a cardului.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la banca ta si depune numerar, direct in contul tau, fara parinti.
Retine, cardul tau este un DEBIT CARD!

| bmerry a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca, la ghișeu, sa spui ca vrei sa îți alimentezi contul personal, sa le dai lor Cash iar ei sa îți depună banii. BCR-ul nu are funcția de depunere numerar la bancomat, asa cum are ING-ul.