| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un cont nou la banca Rransilvania. Dupa ce am primit hartiile am vazut ca mi-au facut si online banking sa accesez de pe telefon (mi-au si explicat cum sa ma loghez online, deindata ce era facuta optiunea imi era rusine sa mai zic ca nu am nevoie) care costa 5lei/luna deci fix-pix. Asta a fost in luna martie.
Pe contul respectiv nu am depus nici un leu, urmeaza sa mi se vireze bani pe la sfarsitul lunii mai.
Iar intrebarea mea este : Deindata ce nu am bani pe cont astea 2-3 luni optiunea online banking de unde o sa traga aia 5lei/luna? O sa arate ca sunt dator iar datoria se va sterge cand se va vira bani pe cont? Nu vreau sa mai intreb la banca. Iar online banking din diverse motive personale nu pot folosi.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

O sa iti fie contul pe minus. Mergi si depune si tu 15 lei ca sa nu te sune/dea mesaje ca ai sold negativ.

| rapandula a răspuns:

Va ramane pe minus iar cand iti intra banii se vor scadea din ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce nu plătești timp de 3 luni, te somează să depui restanța.