| mgtow a întrebat:

Mi se pare cea mai mare tampenie, in Ro cand te angajezi iti zice ca trebuie sa iti deschizi cont la banca bcr de ex pentru ca acolo au platile salariale. De ce nu accepta orice cont bancar cum e in toata lumea? Poate omului ii convine alt cont bancar nu cel care il pune firma sa aiba.

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

E de preferat sa deschizi la Banca cu care lucreaza unitatea ta pentru a evita unele comisioane. Intre Banci, se comisioneaza atat depunerea cat si incasarea in cont.

| mgtow explică (pentru Yuoia):

Hoti, cu comisioanele...

| Yuoia a răspuns (pentru mgtow):

Orice serviciu este platit.
Macar internetul folosit pentru transfer. Dar si altele.

| dinaprilie a răspuns (pentru Yuoia):

Eu nu am vazut pana acum comision la incasare salariu de la o banca la alta. Nici macar in strainatate cu cont in Romania.

| Yuoia a răspuns (pentru dinaprilie):

Daca nu ai vazut ca nu ai stiut unde sa te uiti, nu inseamna ca nu exista.

| dinaprilie a răspuns (pentru Yuoia):

laughing corect!

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Poate la anumite firme au cerință asta de la noi angajați. Noi pe la inceput când m-am băgat la firma asta am fost abordat tocmai de niște femei de la BCR pentru card de salariu.

| VoidEternal a răspuns:

Daca firma respectiva are de pildă un credit la banca respectiva atunci banca ii poate impune condiția ca toți angajații să își primească salariile în conturi făcute la acea banca. Și puține firme din Romania nu au credite.

| zilog a răspuns:

Mă tu vrei bani sau nu vrei bani
vrei să te dau afara
ia uite angajatul 273 comentează să fie înlocuit de urgență cu angajatul 514

| 4ndr33y a răspuns:

Pentru ca Romania, in alte parti nu exista conditionarea asta.

| Dormeo a răspuns:

Au contracte intre ei