| Mihaita21 a întrebat:

Noroc,
Deci as dori sa achizitionez un telefon de pe eMAG (ceva mai scump) si nu am banii necesari, aici vine intrebarea, am citit pe eMAG si pe unele forumuri cum ca se poate cumpara in rate, de aici se schimba parerile, unii zic ca nu este dobanda, altii zic ca este.
1. Are dobanda?
2. Se plateste neaparat prin card(diferite carduri)?
3. Exista un showroom eMAG in Constanta, deci as putea sa merg acolo sa platesc?
4. Se poate lua in rate doar pe 12 luni? As vrea sa stau lejer si sa platesc in 24 luni.
Tot ce e legat de rata este ca si rezolvat, nu este o problema de servici sau alte lucruri, da' nu am card sau vreo legatura cu vreo banca(camatar legal).

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Noroc.
Eu am cumparat telefon de la eMAG.

1. Nu ai dobanda daca cumperi cu card de credit in rate egale. Ai dobanda daca faci credit la o banca oarecare.
2. Nu poti depasi 12 rate.(pe card)
(eu platesc in 8).
Constanta:
http://www.emag.ro/showroom/constanta
Cel mai bine e sa te duci sa intrebi, pentru ca eu am sunat(numerele sunt de Bucuresti) si cred ca am dat peste "extraterestrii" ca n-am inteles nimic. M-am dus la sediu si am fost lamurit in 5 min.
-Sa stii ca nu e asa de rau daca iti faci un card de credit. La bancpost au oferte bune.
- Sunt seriosi. Am primit comanda
in 2 zile. Te anunta prin e-mail.
Daca e showroom, o ridici personal, iti face proba.E OK.

2 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Ce naiba va tot luati toate prostiile daca nu aveti bani? Dai pe el toti bani ce ii ai, te mai bagi si dator, si poate dupa o saptamana iti scapa jos si ti l-ai facut praf or ti-l fura cineva. Ma rog... fiecare face cum crede.

Răspuns utilizator avertizat