| AliceAnnnnna a întrebat:

Numai eu consider că dacă tu ești doctorița și el mecanic nu contează atata timp cât va iubiti? crying
Off, ai mei lucrează in politică (mama) și tata Jandarmerie și nu îmi permit sa fiu cu un băiat care lucrează in Megamall in București la un magazin de fast-food sau orice altceva ce nu tine de "clasa superioară" a lor. Și hai ca nu fac neaparat cum zic ei.
Efectiv, ultimele trei relații au fost eșuate și nu din cauza părinților, dar eu ajung sa ma atașez și după o perioada ajunge băiatul respectiv cu care sunt sa nu mai vrea sa fie cu mine din cauza faptului ca el considera ca sunt prea sus pentru el și de obicei se simte prost și se desparte de mine crying îmi spune ca el are nevoie de cineva egal. Eu nu caut baieti cu familii de burghezi sau mai știu eu ce. Am nevoie de un om simplu, chiar dacă părinții nu îmi permit, eu pun preț pe alte lucruri, ai mei sunt cu materialul mai mult. Am mai avut o relație de 2 ani și a zis ca nu se ridica la standardele mele și niciodată nu o sa mearga ceva între noi ca e prea simplu pentru așa o relație deși niciodată nu am cerut ceva de la acel om. sad
Ultima relație la fel, aceeași poveste.
Ce as putea sa fac in privința asta? Sa pot tine o relație fără sa plece pe rând orice băiat cu care sunt din cauza faptului ca se considera inferior? Ai mei au pretenția sa dau la Parlament și eu am cu totul și cu totul alt scop. Din cauza situației financiare "ridicate" nu găsesc ceea ce îmi doresc.
Ce ma sfătuiți sa fac? Sa caut persoane de același statut social? Dar nu ma atrag...de obicei oamenii astia sunt numai pe "fițe" și nu sunt genul meu.
Simt ca înnebunesc. Nu știu ce as putea face. De unde sa incep?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi probabil nu te mai lasă la băieți când au văzut că tu ai de gând să-i torni fiecăruia câte un plod.

| ania a răspuns:

Mai bine roagă=te lui Dumnezeu pentru viitoarul tău soț, ca să găsești pe cineva care să aibă curajul de a se căsători cu tine în ciuda intimidării datorate părinților.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca ti-am facut praf toata povstea mincinoasa! :))

Eu nu vad nici o diferenta de scoala intre tine, o fata cu liceul si cu postliceala si un vanzator la mall, sau fast food!
Ma amuza povestea ta mincinoasa si daca vrei, am sa inserez tot ce ai declarant tu pana acum, care te dau de gol:

"în 14 Februarie | AliceAnnnnna a întrebat:
Am o problema (am 20 ani). Era prea frumos sa fie adevărat. Colegii mei din clasa de la postliceala doreau sa mergem astăzi"

Esti sigura ca maica-ta este in politica?
Ce le face politicienilor, mai ales acum cand este super-dotata si super-atractiva cu sani falsi, opeartii estetice, buze tatuate...
"în 15 Octombrie 2019 | AliceAnnnnna a întrebat:
…Mama si-a pus buze, silicoane, fund/sani si are 50 de ani".

Pentru una cu 12 clase si postliceala, esti la acelasi nivel cu un vazator, chiar daca parintii tai sunt; un simplu functionar prin cine stie ce pardi plitic si tatal un jandarm.
Nu mai inflorii povestile, ca nu te ajuta cu nimic minciuna, dimpotriva, te discretidezi singura.

In ce priveste tatal tau, uite aici, divoratt de mama ta, insurat cu tiganci.
"In 8 Octombrie 2019 | AliceAnnnnna a întrebat:
Am si eu o intrebare. Nu stiu daca sa ma amuz sau nu. Tata s-a recăsătorit cu niste țigănci."

Iar bogatia si clasa burgheza de care tu pomenesti ca provii, nu-I decat un amarat de apartament, care miroase tot timpul a urina de animal, asa cum singura ai declarant aici:

"In 8 Octombrie 2019 | AliceAnnnnna a întrebat:
…. In fata usii noastre la apartament … Eu m-am săturat doar de mirosul insuportabil. Miroase a urină de animal si mereu e unsa usa cu ceva care miroase ca un animal mort sau urina".

Daca vrei mai multe declaratii de-ale tale, uite aici, ca TPU le tine minte :)) si le pastreaza pentru posteritate:
https://www.tpu.ro/utilizator/ackcim/intrebari/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că să înebunești, și să cauți pe acela care să nu țină cont de asemenea aspecte.
Deci să începi prin a înebuni.

| Legion7X a răspuns:

Mai minti mult? E plin istoricul tău numai de pornografie, si intrebări care se bat cap în cap.
Esti frumușică dar, cam... însă pari ok, pe termen scurt, după care băietii trec la ceva serios.

| Dalmore a răspuns:

Jandarm... Clasa superioară... Leșin

Troll

Ultimele relații au fost eșuate pentru că au fost toxice, nu te grăbea recent țiganul ăla sa ramai gravidă ca sa nu se despărtă de tine? laughing
Ești dusă, fată. Daca te considera superioară, crezi că te își permitea sa-si bata joc de tine?

| Endoryus a răspuns:

Baba in actiune mai sus, cu lista de link-uri dupa ea, doamne ce stalker nebun laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu cu parinti cu standarde. Iti ridici si tu standardele sau te multumesti cu cineva inferior, financiar vorbind. Si diferentele prea mari de statut social se vor vedea mai devreme sau mai tarziu. El se poate simti complexat. Macar daca ar avea ceva scoala mai multa chiar daca vine dintr-un mediu sarac. Nu prea ai vazut persoane foarte bogate sa faca casa cu persoane foarte sarace. Pasarile de o culoare zboara la un loc. Daca sunt diferente foarte mari intre voi poate nici tie nu iti va conveni la un moment dat. Acum spui ca nu iti pasa dar peste cativa ani te mai maturizezi si vezi altfel lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sigur din cauza situației financiare ridicate nu ai tu iubit.Nu a caracterului tau de rahat.De când e jandarmeria clasa superioară?rolling on the floor
Ținând cont de felul in câte scrii, nu ești decât o tipa mediocra si răsfățata care se crede superioară din motive tampite(si aparent inexistente).
"ai mei au pretenția sa dau la Parlament" Sa dai cu matura sau ce?

| TheGentleman a răspuns:

Nu e chiar așa. Diferențele mari de educație să spun așa, se vor vedea la un moment dat. Un medic are o altă cultură, percepții, medii de interes decât un mecanic. Mecanicul nu va înțelege medicina și viziunea despre lume și viață ce rezultă din formarea medicală, iar medicul nu va înțelege niciodată mecanica și cercul de prieteni din jurul mecanicului. În timp, pot apărea sentimente de superioritate/ inferioritate și complexe.

Ca relația dintre Riga Crypto și lapona Enigel.

Desigur, medicul și mecanicul pot avea o relație de prietenie, sex ocazional, au nevoie unul de altul, dar o relație privată, aproape intimă pe termen lung nu văd.

Pune-ți întrebarea invers: După 10 ani de Medicină+ rezidențiat, te-ai angaja ca gunoier, lucrător comercial salahor, ciurdar sau cioban?

Exact.

| AliceAnnnnna explică (pentru TheGentleman):

Al meu cred ca era onorabil ca lucra la cinema, nu era totusi la ultima scara. Pana la urma eu am alt caracter nu ma ridic la standarde de politician și fițe. Eu oricum vreau sa lucrez ca asistenta medical, nu văd mare diferenta, dar părinții nu înțeleg ca eu nu vreau parlament și nu stiu ce. De ce nu poate nimeni sa inteleaga ca e vorba și de sentimente și sunt unii oameni care pun mai mult preț pe așa ceva și care rămân mult timp și după o despărțire cu acea persoana in suflet. De ce sa ne chinuim când putem iubi?

| christall a răspuns:

Depinde ce stil ai tu. Daca erai pe simplu cum zici tu eu cred ca el nu se simtea inferior. Nu stiu cati bani iti dau ai tai, dar cred ca aveai mai mult decat el si faptul ca tu cheltuiai mai mult il punea pe el intr-o lumina proasta.