| Speranta12 a întrebat:

O actiune la bursa care scrie ca costa 20. 9000 inseamna ca costa 20, 9 lei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu spui moneda nu se stie cat costa. Daca sunt 20. 9000 lei abia atunci costa 20, 9 lei (douazeci lei si 90 bani).

| Speranta12 explică (pentru Ioandelasal):

Http://www.bvb.ro/......tails.aspx

Aici sunt 20. 9000 lei sau?

| Salontanul a răspuns (pentru Speranta12):

Este 20,9000 nu 20. 9000 cum spui tu. Deci este 20, 9 lei si atat!

| Speranta12 explică (pentru Salontanul):

Eu am dat copy paste de pe site. De aia am si intrebat ca nu intelegeam punctul.
http://www.bvb.ro/......tails.aspx

| Ioandelasal a răspuns (pentru Speranta12):

Ai pus gresit cu punct, pe site este cu virgula si este 20, 90 lei.

| Speranta12 explică (pentru Ioandelasal):

Aa, stiu de ce era cu punct. Am dat copy paste de pe versiunea bursei in limba engleza. Si numerele erau scrise cu punct in loc de virgula.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Speranta12):

Asa se despart fractiile in engleza, cu punct in loc de virgula.

8 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Valoarea e pusa in RON si este caloarea maxima de astazi, din momentul actual - valoare care este in continua oscilatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te intereseaza, ofer coaching in investitii pe BVB, ca sa poti sa intelegi mai usor diferetie instrumente financiare si cum functioneaza acestea. (nu sfaturi!)