| Fataemo a întrebat:

O metoda simpla de a face bani la 14 ani?
Vreau sa strang pentru un telefon

2 răspunsuri:
| beck2804 a răspuns:

Ajuta-ti vecinii la treburi, cumpara medicamente in locul lor, mergi si fa-le cumparaturile, matura, aduna frunzele din curte si sigur vei primi 10 lei, 20 de lei. Cea mai simpla metoda este cea pe care ti-am zis-o mai sus, daca aveai 16 ani te mai putea angaja cineva la un restaurant mic din oras sa speli vasele sau sa ajuti la curatenie dar la 14 ani nu ai sanse.

| FlorinMiliardaru a răspuns (pentru beck2804):

Dar vecinii si prietenii trebuie ajutati pe gratis, fiindca e bine sa fii bun cu altii.
In plus, mie nu mi-ar conveni ca un copil sa-mi tina usa de la bloc, si apoi sa-mi ceara un leu pentru asta(mi se pare cersetorie)
Banii se fac de la 18 ani in sus