| Alphahkbg a întrebat:

O scrisoare/colet trimisa prin posta romana in cate zile ajunge la destinatie? Gen eu vreau sa trimit din Constanta un mic cadou spre Bacau, cam care ar fi intervalul ca vreau sa ajunga in ziua respectiva sau daca nu se poate cand, cat se tine? Ca vreau gen sa il trimit la posta si sa vina persoana la care vreau sa il trimit sa il ridice fara sa stie cu ce intentie va merge.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-am prea inteles mare lucru. Semnele de punctuatie le-ai pus in colet? In jur de 3-4 zile dureaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta romana 4-5 zile cu noroc. Folosesti un curier si in 24 ore e la usa lui cu cadoul tau

| Demidol a răspuns:

Cum adica "fara sa stie cu ce intentie va merge"?!
Daca vrei sa faci o gluma proasta, ia-ti gandul. Oricum, cand posta il avizeaza, scrie si motivul (ridicare colet). Dureaza cam 3-4 zile lucratoare.

| Demidol a răspuns (pentru Demidol):

A, da, si se pastreaza 10 zile, dupa care iti este returnat.

| Alphahkbg explică (pentru Demidol):

Nu disperatule de incultura...colet de colet nu gluma

| Demidol a răspuns (pentru Alphahkbg):

"fara sa stie cu ce intentie va merge" la ridicarea coletului?
Caracterizarea ti se potriveste.

| CrystalDS a răspuns:

Între 3-5 zile lucrătoare, depinde și de distanța și la cât de rapizi sunt cei cu livrarea. Dacă coletul este trimis luni sau marți ar ajunge la destinație până joi sau vineri. Dacă coletul este trimis miercuri, joi sau vineri cel mai probabil coletul ajunge săptămâna viitoare în zile de luni sau marți.