| anonim_4396 a întrebat:

Oare Puya, Elena Gheorghe si toti cantaretii romani din 2010 din ce mai traiesc acum? Din muzica nu are cum pentru ca nu mai scot nimic

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil din ce au economist de pe vremea cand cantau, sau poate s-au reprofilat.

Nici nu mi-a luat mult sa am uit pe google si uite ce am gasit, taman despre reprofilarea Elenei Gheorghe:

https://www.impact.ro/......41704.html

| anonimg a răspuns:

Și-au investit câștigurile în diferite afaceri. Așa fac toți artiștii din întreaga lume.
Deci s-au reprofilat; adică acum au alte job-uri.

| Zuzu1991 a răspuns:

Canta "mamelor din lumea'ntreaga nu lasati copii pe strada"

| Furnicuta000 a răspuns:

Foarte multe vedete s-au mutat in online, castiga bani din reclame, contracte de imagine. Ceilalti se descurca si ei cum pot. Unii lucreaza tot in muzica dar undeva in umbra, gen impresari sau scriu piese pentru alti cantareti. Poate au si diverse afaceri in care au investit atunci cand erau pe val.

| StrongHeart a răspuns:

Puya a avut hituri ani de zile la radio,a fost unul din putinii rapperi care chiar au facut bani din asta si da, cum s-a mai zis, inca scoate muzica si mai nou se ocupa de vloguri, ultima data cand m-am uitat, isi construia o casa la tara.
Nu mai zic ca poate omul are vreun venit pasiv de care nu stim noi, de exemplu poate incaseaza bani pe drepturi de autor.

| Alverto a răspuns:

Puya? Puya încă scoate piese.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tigari, telefoane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce te referi tu mai exact? Vedetele au meseria ca sunt platite sa apara in public. Si acum cu internetul asta, castiga mai bine decat pe vremuri, nu mai trebuie sa munceasca la fel de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

Din drepturile de autor. Orice difuzare a melodiilor la radio sau tv, le este platita.
Din alte afaceri. Cam toti au asa ceva.
Din vanzari pe net ale melodiilor.
Publicitate.
_____ Din economii, sigur nu. Ei nu cunosc conceptul. Fac praf tot ce castiga.

| luigifan a răspuns:

Poate trăiesc din ce le-au rămas atunci, vreau să zic că poate au primit mulți bani atunciși poate încă mai au de atunci.