| nobody67632842 a întrebat:

Ok..deci am de platit o factura de 500 lei la telekom dar nu vreau sa o platesc. O sa imi inchida contul pur si simplu? Pt ca nu e abonament cu contract.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu-ti platesti factura pentru oricare din servicii, datoria ta va fi vanduta unor firme de recuperare, care te vor da in judecata. In final, vei fi executat silit pentru o datorie cumulata.

| darrio2007 a răspuns:

Ai factura fara a avea abonament? Nu inteleg.
Plateste, pentru ca vei fi pe lista datornicilor toata viata si nu vei mai putea sa faci vreun credit sau alt abonament.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce cont sa iti inchida daca nu ai abonament? Si ce factura ai daca nu ai abonament? Oricum de plata nu scapi, o firma de recuperari creante va avea grija sa recupereze prejudiciul