| Ilusion00 a întrebat:

Parinti au un apartament si vor sa faca contract de vanzare -cumparare cu mine, in acel apartament locuieste un frate care a acumulat datori la intretinere. Am aflat de la cineva ca as putea face contractul de vanzare-cumparare cu parintii mei si sa pun ca clauza in contract ca iau eu datoriile asupra mea si intr-un termen de 4luni (exemplu) le voi plati. A mai facut cineva asa ceva? Sau cunoaste vreun caz? Dau funda

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pararea mea este ca va trebui sa inchei o intelegere scrisa cu asociatia de proprietari si aceasta s-o prezinti la notarul public la care incheiati contractul de vanzare-cumparare. De asemenea poti plati inainte restantele la asociatie.