| Enemdor a întrebat:

Payza aka alertpay verificare cont bancar. Sunt utilizator paypal aproape de 2 ani de zile si am crezut ca pot sa imi adaug cardul meu de la banca la payza ca si la paypal, iar verificarea contului sa se faca prin extragerea de 1, 5 euro si adaugarea codului ce figureaza pe extrasul de cont. Din pacate eu nu m-am interesat, nu stiam ce tip de card am de la BT, doar stiam ca e un card. Dupa N cercetari am aflat ca am card de debit si nu card de credit. E posibil ca sa adaug card de debit in contul meu de payza? Nu am reusit sa il adaug din alte motive (cardul a mai fost adaugat intr-un alt cont, dar l-am dezactivat si am trimis ticket ca sa mi-l deblocheze dar inca nu am primit mail de la ei). Am adaugat contul meu bancar dar pentru a efectua depozitarea am nevoie de a cel putin 155 RON in cont, o suma ce nu imi pot permite in momentul de fata. Am efectuat verificarea prin telefon, dar tot imi arata la status unverified. Stiu ca in viitor voi primi sume mari lunar in contul meu de payza si nu vreau sa ma risc sa raman co contul blocat. A mai efectuat cineva transfer bancar prin alertpay? f