|

Pentru cei care sunt la digi. Am primit tarziu o factura acasa si am tot amanat si abia acum am observat ca scrie "Ultima zi de plata: 31.05. 2019" și suntem in 15.06. 2019. Serviciile nu mi-au fost oprite.

Intrebarea mea este: am penalizare de platit? Daca da, cat? Pentru cele 2 saptamani intarziere? In rest cu celelalte facturi am fost la zi. Multumesc anticipat

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Zilele urmatoare te poti astepta la intreruperea serviciilor pana la plata restantei si a facturii lunii curente.
Daca te grabesti si-ti platesti restanta imediat, atunci nu vei fi intrerupt.
PS. Avand in vedere ca maine si poimaine sunt zile nelucratoare, mai poti plati astazi factura restanta (daca gasesti o caserie Digi deschisa sau online /la automat), ori mergi poimaine dimineata la prima ora (ora deschiderii) la caseria Digi si achiti restantel (dupa ora 9 se pot incepe deconectarile!).

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Pai, nu au nici un interes sa-ti opreasca serviciul, cand iti pot trage o penalizare consistenta si iti mai pot lua banii pe inca 1 luna.
Oricum, dupa 2 luni de neplata ti se opersc serviciile si factura pleac la serviciile de colectare debite. Atunci sa vezi factura marita!

| a răspuns:

Poti sa iti faci factura sa ai online de pe https://www.digiromania.ro doar sa iti faci cont

| a răspuns:

Nu, nu vei avea penalizari. Stiu asta deoarece si eu sunt la Digi.

| a răspuns:

Nu,nu o sa ai penalizari..si eu sunt la digi