| ktalyn178 a întrebat:

Pentru posesorii de carduri de debit Visa Electron, tocmai mi-am luat propriul meu card Visa Electron de la Banca Transilvania. As vrea daca se poate sa-mi spuneti si mie detaliile acestui card (numarul de card, codul de securitate pentru carduri) sau alte caracteristici (avantaje/dezavantaje). Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| simiy a răspuns:

Numarul cardului e numarul acela lung de pe card, numarul contului e numarul scurt format din 6 sau 8 cifre iar codul de securitate e pe spatele cardului dar se folosesc numai ultimele 3 cifre. Eu am Visa dar nu de Romania dar cred ca sunt la fel.

2 răspunsuri:
| RazerAbyssus a răspuns:

Pariuri online laughing

| Luci1988 a răspuns:

SALUT, Cardul de debit Visa Electron poate fi utilizat atat pe teritoriul Romaniei, cat si in afara tarii, oriunde apare afisata sigla Visa/Visa Electron pentru cumparaturi la comercianti, pe Internet si la bancomate pentru numerar.

Descopera cat de usor si convenabil este sa platesti cu Visa Electron, cardul tau de zi cu zi de la Banca Transilvania.

Cardul Visa Electron poate fi folosit si pentru incasarea salariilor. Intrucat este legat direct la contul tau curent in lei, vei avea acces on-line la banii virati in acest cont.
Ca posesor al unui card de debit Visa Electron, poti beneficia si de o linie de credit pe contul curent de pana la 6 venituri lunare eligibile cu conditia incadrarii in gradul de indatorare (maxim 3500 EURO), in functie de un scoring care se va face in sucursala bancii.
Avantaje

Avantajele utilizarii cardului Visa Electron :
• plata cumparaturilor direct cu cardul - comision 0
• posibilitatea achitarii majoritatii facturilor de telefonie si utilitati direct de la bancomatele BANCII TRANSILVANIA - comision 0
• poti schimba codul PIN direct de la bancomatele BANCII TRANSILVANIA - comision 0
• asistenta asigurata 24 ore din 24 la telefoanele 0800 80 CARD (2273) din reteaua de telefonie fixa, respectiv 0264/594337 din strainatate sau de pe mobil FUNDA?