| Timidul333 a întrebat:

Pianistii castiga bani?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca si muncesc da, doar nu-ti imagina ca canti tu la tine-n casa si iti vin banii la usa. Trebuie sa te faci remarcat, si cu timpul sa ai spectacole sau sa produci negative/coveruri si dupa ajungi eventual sa fii platit. E drum lung si mult de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coji de seminte...

| alin131 a răspuns:

Da. Este tot o meserie, daar nu stiu cat de multi bani castiga la noi in tara.

Doar sa iti compui melodiile tale proprii si sa faci albume si sa le vinzi...

+ concerte si Youtube si restul...

| Zeenya a răspuns:

Buna. Eu fac pian de aproape 10 ani. Da, se castiga bani. Este o activitate placuta. Ca artist iti pot spune ca trebuie sa ai pasiune pentri muzica. Nu se rezuma la bani. Daca nu iti place si faci DOAR pentru bani, nu iti ies piesele cu mesaj. Poti sa te faci meditator / profesor sau chiar sa ai un canal de Youtube cu piese / tutoriale. Daca ai rabdare si dragoste pentru muzica faci si bani din pian.