| andys4u a întrebat:

Poate un minor sa bage bani intr-un cont bancar?

Răspuns Câştigător
| AliiB a răspuns:

Sigur ca da happy Si eu am bagat, la un cont la banca transilvania si am 15 ani. Te duci la casierie si spui ca vrei sa depui bani intr-un cont iti da o fisa care trebuie completata si gata. Aaa.si trebuie sa ai buletinul la tine. Iti fac o copie xerox acolo.
Banuiesc ca si la celelalte banci asa trebuie procedat.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Poate.

| happykill a răspuns:

Daca ai 14 ani, se poate. te duci cu buletinu la orice banca si spui ca vrei sa donezi pentru cineva. Vei ca ai nevoie de contul IBAN

| ToxicDump a răspuns:

Este la ING ( pentru copii ) dar in rest trebuie sa ai 18 ani. Fa-ti un cont pe numele parintilor si meri cu cardul.

| etmiky a răspuns:

In ala de ING pentru copii laughing
in rest nu