| Amaliaamalia18 a întrebat:

Pot avea câstiguri reale cu obțiuni binare pe BINATEX? sau cunoaște careva vreun site de genu care sa funcționeze?

126 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Iq option, e un site cu rezultate extraordinare. Eu personal l-am testat, iti ajung retragerile in maxim 4 zile.

| Amaliaamalia18 explică (pentru ZEU93):

Imi poti spune mai multe despre site? cum se folosește, cu ce bani incepi si etc?

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns (pentru ZEU93):

Minti sau esti omul escrocilor care l-au inventat! Eu am sapat la greu sa verific tot ce era necesar si am ajuns la concluzia ca banii castigati NU pot fi scosi! In cel mai fericit caz se pot lua doar banii investiti initial, nu insa si castigurile! Ti se spune ca trebuie facut un portofel electronic si acolo dai de foarte multe piedici mai ales limba rusa de care nu poti sa treci! Chiar daca treci de acest obstacol cu ajutorul cuiva care cunoaste limba, tot nu poti face functional portofelul electronic din cauza tarii si prefixului de tara pe care trebuie sa le dai cand dai datele fara de care nu poate functiona portofelul! Deci sa te chinui o luna doua sa faci cateva mii de euro, rupandu-ti creierii si tocindu-ti nervii si apoi sa iei doar lamaie! Nu uitati ca Binatex e facut de rusi si, ca de obicei este doar o alta escrocherie ruseasca menita de a pacali lumea luandu-le banii!

| DoruFlorentin a răspuns (pentru Marinescu_Gabriel_1960):

Nu am idee ce si unde ai sapat tu. Eu am retras banii de la ei nu o singura data. E adevarat ca suma mai mare decat cea depusa o poti retrage cu ajutorul portofelelor web dar nu e nici asta o mare dificultate suntem in era tehnologiilor, in 3 -4 zile ai banii in contul tau. Care e problema?

| ForexBroker a răspuns (pentru Marinescu_Gabriel_1960):

Esti un nesimtit care faci mincinos pe toata lumea. Acum mai am 1700 euro din cei 2700. 1500 tin sa am de retragerea ce am facut-o pe 19.06. 2017 de atunci ma tot cert cu ei sa aprobe. Ei spun ca verifica tranzactile. 50 de euro am retras in card care au ajuns in 5 zile. Si tu esti un pierzator nu castigator.

| ForexBroker a răspuns (pentru ForexBroker):

Scuze maronescu nu la tone ma refeream

| ForexBroker a răspuns (pentru ForexBroker):

Mda cerere respinsa. Nu mai lucreaza cu web money trebuie sa fac alt portofel la celelalte 2 siteuri rusesti si cu multe probleme. De exemplu pe Yandex nu imi trimite sms cu codu. Celalalt qiwi nu are Austria trecuta deci pot sa imi iau adio.

| ForexBroker a răspuns (pentru Amaliaamalia18):

Salutare. poti dar trebuie sa ai experienta cat de cat.

DAR daca vrei sa castigi te invat eu. tu iti faci cont si eu depun bani in contul tau, eu tranzactionez si tu scoti banii. 50% imi dai mie tu trebuie numa sa te uiti. valabil doar pentru cei care stiu sa retraga banii din binatex. contactati-ma cei interesati.

| scerban a răspuns (pentru ForexBroker):

Uite telefonul meu 0722654868, sunt de acord, dar nu stiu cum sa te contactez. Cu un simplu " BIP " te contactez eu.

| scerban a răspuns (pentru DoruFlorentin):

Vreau sa invat. 0722654868 este telefonul meu.

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns (pentru ForexBroker):

Mananci **** omule! Un an intreg m-am"antrenat"zilnic pe acest site BINATEX pe cont demo, si azi 28 septembrie 2017 am"investit"10 euro in curiozitatea mea considerand ca la LOTO 6 din 49 am bagat mult mai multi bani decat acesti amarati de 10 euro! Pe cont demo avand cota de castig de 0, 9 iti este suficient pentru a te "mentine la suprafata"adica sa ai banii cu care ai inceput sa ghicesti 3 din 5 runde; pe contul real insa cota de castig este de 0, 6! Pentru asta ca sa nu te duci la fund trebuie sa castigi 17 din 19 runde! Ceea ce este IMPOSIBIL chiar DACA "restul"ar fi treaba cinstita! Asa cum fiecare om ne-prost obisnuieste am mai multe conturi de mail si am intrat de pe 2 calculatoare pe doua conturi diferite unul demo si unul real cu banii investiti cei 10 euro si vreau sa va spun ca cel putin in momentul in care pariam(sper ca lumea intelege diferenta dintre un pariu si o tranzactie reala cu actiuni reale de cota participativa!)graficele incepea sa se diferentieze! Dar numai in directia in care "trebuia"ca eu sa pierd! Deci pe demo unde pariam in paralel castigam si pe real pierdeam desi faceam totul identic si in acelasi timp pe perechea USD-CHF! Nu mai spun ca"bonusul"promis de 100% nu mi-a fost incarcat in contul real, nu mai spun ca limba setata DUPA CE AM purtat DOUA discutii telefonice in LIMBA ROMANA mi-a fost setat in limba Georgiana cu alfabet rusesc pe chatul siteului! Ce sa mai vorbim de metodele de "retragere"pentru ca in situatia in care reusita ar trebui sa fie teoretic fireste de cel putin 18 din 19 runde ar putea cineva sa retraga la intervale ce depasesc o viata de om! Diferenta(tot teoretica)ar putea surveni doar daca ai STI momentul in care esti lasat sa castigi(primele 5 runde te LASA sa castigi!)si pariezi sume mari, apoi revii la suma obisnuita! Dar asta este doar o presupunere pur optimist-teoretica! Deci fratilor, fara a mai socoti cata teorie trebuie sa asimilezi de-ti rupi creierii in cap, eu cel putin va sfatuiesc sa incercati mai degraba la ruleta unde posibilitatea de castig este(la cele corecte desigur!)de 50%! Insa si acolo matematica spune ca daca alegi corect momentul zero pentru a intra in joc doar te mentii fara insa a te imbogati, diferenta facand-o doar riscul asumat in functie de flerul personal cand modifici suma pariata intr-um moment inspirat!

| nnelly19 a răspuns (pentru ForexBroker):

Ma puteti ajuta la binatex

| ForexBroker a răspuns (pentru nnelly19):

Cautama pe Facebook

| Marchetti_Giulia_1999 a răspuns (pentru scerban):

Ma poți ajuta și pe mine te rog?

| Ciprianbosu a răspuns (pentru scerban):

Bine dar cum ca eu nu stiu inca nimnik

| Crişan_Ioana_1999 a răspuns (pentru ZEU93):

Buna. Iti recuperzi banii sigur după 4 zile de la binatex?

| MeForeverAlone a răspuns:

Site-ul Binatex nu e de încredere. Nu știu dacă ai aflat până acum dar ca să pornești trebuie să bagi în contul de acolo 250$. Nu cred că e cazul să te arunci cu capul înainte și să pierzi atâția bani doar pentru că alte românce au spus că s-au îmbogățit și au câștigat milioane de dolari. Eu sincer am vrut să văd dacă într-adevăr e scamă sau nu și am fata aceea pe internet, românca din Cluj care zice că s-a îmbogățit peste noapte. Avea acolo o poză cu un BMX X6. Ei bine poza aceea aparține unui fotomodel din Rusia care pozează pentru mașini luxoase, în niciun caz nu e poza unei românce. Iar fata aceea, în mod ciudat, pare să nu aibă Facebook și nici twitter. Nici ea și nici toți ceilalți care au zis că,, s-au îmbogățit" pe Binatex.
Mai spune pe un site că Binatex este un site făcut mai mult pentru ruși. Dar se pare că rușii vor să ne stoarcă de bani cu păcălelile lor. Dacă era un site de ruși nu inventau povești cu români de-ai noștrii care s-au îmbogățit și nu traduceau totul special pentru noi.
În concluzie, Binatex e o scamă. O păcăleală, sau mai bine zis un truc prin care inteligenții de ruși ne fură banii. Cu siguranță mulți au încercat deja, dar nu-ți propun să faci aceeași greșeală.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

De unde naiba ai luat ca prima investitie pe binatex e 250$? Poti investi de la 20 lei sau 5 euro sau 5 usd. Mai mult de o luna fac bani pe binatex si merge destul de bine. Nu e nici un fel de pacaleala. Se intampla sa si pierzi nu zic dar asta e rezultatul ca te bagi fara sa te informezi.

| Dorin_Arnautu_2001 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Ce cu tine mai omulei. de unde ai luat ca Compania Binatex prima investitie este de 250 $ ai mancat vreo ceva stricat sau ce...
Binatex incepe de la suma de 10 $ pe care o investesti si mai departe faci bani... si nu este nicio pacaleala. trebuie sa ai oleaca de cunostinta ca sa stii in care directie se face tranzactionare...
dar Binatex este compania perfecta si comoda la care poti sa ai un venit extraordinar.

| JusTPauL a răspuns (pentru MeForeverAlone):

De unde si pana unde este site rusesc?
Cauta Thomson Reuters sa vezi ce este.
Pe binatex.com/en poti ba bagi minim 10$.

Ce m-ar interesa si pe mine este daca merge treaba, sau majoritatea sunt pe -?

| Otto_Ady_1990 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Ceva sfaturi pentru castig?
Si daca retragi bani in cat timp iti intra in cont mersi.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru Otto_Ady_1990):

Incearca sa folosesti pe langa strategia de tranzactionare si cate un indicator, are forma unui creion situat in partea stanga de jos a platformei. Benzile bollinger este destul de ok. Referitor la bani, ajung in decursul a 3 zile lucratoare, la mine nu a durat niciodata mai mult.

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Bai fleata, nu stiu de ce postezi chestia asta, pentru ca oricine vrea poate sa vada ca nu se cer 250 euro sau dolari, poti intra cu mult mai putin, de pilda cu 10 sau chiar 5! Intrebarea mea era daca cineva a LUAT bani dupa ce i-ar fi castigat.Tu habar nu ai de optiuni binare, ori esti un comunist din ala nenorocit care vrea sa blocheze pe alti sa faca bani multi fara a-si rupe oasele, ori esti prost de felul tau.

| Ratcu_Andrei_1987 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Salut spune-mi si mie te rog, demoul este acelasi cu real? Ma refer lucrează la fel daca ai juca și real? si care este creionul acela din partea stângă jos pentru strategie, multumesc.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru Ratcu_Andrei_1987):

Bună. Demo e o copie a contului real cu careva diferențe în weekend când bursa e închisă și dacă selectezi acel element care are forma creionului vei găsi indicatorii care te pot ajuta în tranzacționare. Caută la - INDICATORS

| Postelnicu_Lucian_1972 a răspuns (pentru JusTPauL):

Rusesc nerusec nu iti mai dau banii castigati, Este o mare teapa

| Postelnicu_Lucian_1972 a răspuns (pentru Otto_Ady_1990):

Nici odata nu iti mai intra banii castigati in cont, eu am incercat de 3 ori, te pun sa iti faci wallet yandex, Kiwi (walleturi rusesti ) mai nou bitcoin, dar iti resping toate retragerile, Sunt niste tepari din rusia, rep moldova Dumnezeu stie de unde sunt, dar sunt foarte neseriosi

| Florin_Bănuță_1997 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Si care a fost modalitatea de ridicare a banilor?,

| Valicov_Cristi_1990 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Tie ti-au venit banii?

| ForexBroker a răspuns (pentru Valicov_Cristi_1990):

Da plateste dar sume mici. si procedura e interesanta dar merge

| Mocanu_Dumitru_1967 a răspuns (pentru JusTPauL):

Eu am jucat de doua ori, odata pe binatex cu 10 dolari si i-am pierdut si o data cu iq option si acolo am pierdut, eu nu stiu ce strtegie stiu alti de castiga mii de dolari.Mai mult se pierde decat sa se castige

| RobertoDj a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Se converstesc USD/EUR automat chiar daca am card credit in lei?

| Angel35 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Scuza-ma, imi poti spune cu ce portofel online ai putut sa depui? Si poti face la orice banca card de pe care sa poti scoate banii?

| Angel35 a răspuns (pentru Dorin_Arnautu_2001):

Scuza-ma, imi poti spune te rog cu ce portofel online ai putut sa depui? Si poti face la orice banca card de pe care sa poti scoate banii?

| Angel35 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Scuza-ma, imi poti spune te rog cu ce portofel online ai putut sa depui, si daca poti face la orice banca card de pe care sa poti scoate banii?

| WxRo a răspuns:

Ala e o teapa si majoritatea, de fapt nu ..TOATE site-urile de acest gen sunt o teapa.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru WxRo):

Nu e nici un fel de teapa! Faci bani foarte bine daca te duce capul!

| Amaliaamalia18 explică (pentru Dumitriu_Marius_1974):

As vrea sa încerc si eu.imi poti explica despre site si cum se folosește?

| Filip_Ion_1942 a răspuns (pentru Amaliaamalia18):

Intri pe site-ul "binatex.com/ro", deschizi sectiunea "Formare", citesti toate articolele, apoi deschizi varianta DEMO (pentru exersare in mod gratuit) si cand crezi ca ai inteles CE si CUM, iti creezi un cont real si poti sa incepi sa joci pe bani reali (depui o suma - minim 50 lei) si castigi si pierzi ("dupa caz"), castigi experienta cu parametri de inceput (10 Lei, 1 minut) iar apoi "experienta" iti va "spune" cum sa procedezi in continuare. Am si pierdut, am si castigat, este pe bune - nu e teapa!

| Postelnicu_Lucian_1972 a răspuns (pentru Filip_Ion_1942):

Este o mare teapa eu mi-am luat-o in veci nu vei reusi sa mai scoti banii castigati, pierdere de timp

| Angel35 a răspuns (pentru Filip_Ion_1942):

Scuza-ma, imi poti spune cu ce portofel online ai putut sa depui, si daca poti face la orice banca card de pe care sa poti scoate banii?

| ForexBroker a răspuns:

Da iq option e de mare incredere. Eu am deschis cont pe binatex am depus 50 euro si acum dupa 7 zile am 2760 euro. Am dat retragere dar nu ma lasa sa retrag numai 50 euro pe card. Deci nu pot retrage mai mult de cat am investit decat in portofel electronic asta e conditia loe. Totul e ok am dat retragere 1500 euro sa vedem ce se intampla. Problema este alta. Au scazut procentul de castig exagerat. 10% la bitcoin 20-30 % pe restul monedelor. Deci mau stopat. Fratele meu are 90% rata de castig deci asta e clar neregula nedreptate. Revin cu stiri daca este ok ori nu.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru ForexBroker):

Pentru ca ai castigat 2760 euro investind doar 50 pot doar sa te felicit! Acest lucru dovedeste inca o data ca au semnale exacte si ca nu e o scama! Referitor la procentul de castig minti cu nerusinare, e cel putin 60% atat la bitcoin, cat si la aur sau orice alta pereche valutara!

| ForexBroker a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Salutare daca ai cont intra si vezi k sunt pe locul 1 la concurs CUCURA RADU LAURENTIU SUNT IN AUSTRIA. In 10 minute incarc poze pe Facebook,,(brokerforex),, cine vrea dovezi. Acum au mai urcat la eur/usd la 50% a

| ForexBroker a răspuns:

Binatex inselatorie. cand au de dat bani te tine o luna te streseaza si dupa aceea iti sterge contul ca ai castigat. BAFTA FRAIERILOR CARE MAI STATI LA BINATEX
. Violation of the «Exhibits to Terms and Conditions»:
Clause 6.2. Fraud related to operations conducted using software to obtain false trading results;
Clause 6.3. Fraud related to use of system errors and failures to obtain false trading results;

| ForexBroker a răspuns:

Cine doreste sa castige fara risc al rog sa ma contacteze, e-mail : brokerforex2000@gmail si whatsapp +43067762582288. Trebuie sa aveti peste 18 ani sa va faceti cont pe poketoption sa va faceti verificarea contului si in rest doar sa retrageti banii. EU depun bani in contul dumneavoastra asa ca nu aveti nici un risc. mai multe detalii pe whatsapp.
Partea dumneavoastra este de 40% din sumele retrase, iar mie imi trimiteti dumneavoastra 60% din suma. se pot face cca 100$ pana la 300$ zilnic

| Misu2222 a răspuns (pentru ForexBroker):

Salut,am facut o retragere pe binatex.com si am deja o sapt, ulterior i am contactat pe help@binatex.com si mi au spus ca au o problema cu siteul la retrageri, sunt seriosi sau nu? Ms

| Filip_Ion_1942 a răspuns:

Cu "obtiuni" sigur NU; dar cu "optiuni" - foarte probabil!

| Filip_Ion_1942 a răspuns:

Pentru tranzactii binare, se cere investitie minima 75 lei sau 50 $. Vezi cifrele de la "incarcare depozit".

| Filip_Ion_1942 a răspuns:

COMPLETARE-- Am rulat si pe Demo si pe Real dar se constata ca exista deosebire intre cele doua moduri cred ca Demo este "deformat" intentionat pentru a atrage si... dupa ce treci pe Real pierzi cu succes! "povestile" unuia sau altuia sunt inventii pentru atragere de naivi incurabili!

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Omul este subiectiv, de aceea este de preferat un soft care sa nu aiba reactii subiective si sa joace permanent cu "suflet de gheata", plus de asta sa joace permanent in locul tau care doar sa-l mai supraveghezi din cand in cand si sa mai scoti castigurile.Stiti cumva un astfel de soft din care cineva castiga cu adevarat?

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu daca cineva care a tranzactionat cu binatex sau alte platforme de tranzactionare si pe care anume din ele au reusit sa si retraga banii castigati, adica chiar sa intre in posesie REALA a castigurilor.Multumesc.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns (pentru Marinescu_Gabriel_1960):

Aproape jumatate de an fac bani pe binatex si de cate ori am incercat sa scot bani, nu a fost nici o problema! Semnalele sunt exacte mai ales daca pe langa o strategie buna folosesti si un indicator, ceea ce si iti recomand sa faci.

| scerban a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Invata-ma si pe mine. Multumesc.

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Am testat pe varianta demo atat de Binatex cat si iq option si mai mult imi place binatexul,este mai predictibil dupa ce te obisnuiesti cu el si mai agil la afisarea grafica, personal am scoruri mari, chiar spectaculoase la el dupa ce intr-adevar am exersat peste doua luni la el, comparativ cu iq option unde grafica este mai lenta, e mai putin predictibil(cred ca si din cauza graficii)...intrebarea mea este cat de adevarat este ca chiar poti sa scoti castigurile? Pe binatex de pilda am jucat numai cu miza de 100 euro si am reusit sa aung la nivel de...40. 000euro! Plecand doar de la 1000! Nu doar castig, insa am ajuns sa am in medie 7din 10 reusite, uneori am reusit si 10din 10, desi foarte rar adevarat, dar te obisnuiesti si performezi, totul este sa nu te enervezi si sa NU PLUSEZI in goana de a "egala scorul"dupa ce ai cateva nereusite consecutive, sa joci asemeni unui robot fara sentimente.

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Astazi(acum cateva minute chiar)am intrat in legatura cu un broker de la Binatex pe care am intrebat-o cum se scot banii castigati si mi-a spus ca pentru asta trebuie sa ai un portofel electronic special, sunt niste proceduri complicate doar-doar sa te lipsesti, altfel poti sa retragi doar suma depusa pe cardul de pe care ai facut depunerea initiala, restul i retragi greu, foarte greu sau imposibil riscand ca o eventuala multime de bani de care tocmai te bucurai sa-i ramana lui Vladimir Putin caci aceasta platforma este facuta de rusi!

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Site-ul Binatex este o escrocherie! Am ajuns la aceasta concluzie dupa ce m-am "antrenat"circa 2 luni de zile si cand am crezut ca am strans ceva "muschi"am dorit sa intru cu bani reali si cum era firesc am inceput sa ma interesez care este procedura de scoatere a castigurilor rezultate din activitate de succes eventuala.Am citit pe forum ca cineva a castigat dupa ce a investit 50$ circa 2700$ si nu am vrut sa ajung sa caut si eu intr-o situatie asemanatoare o tesla...si am inceput sa"sap"in cautarea adevarului care incepuse sa-mi"transpire"ca ceva nu e tocmai in regula si am descoperit ca desi depui simplu si imediat scoti extrem de greu chiar si teoretic! Sistemul este ingreunat nu doar de perioada "oficiala"de 3-4 zile"necesara"(?!?)sa treaca pentru a demersurile de a scoate banii...trebuie sa-ti faci un portofel electronic si cand vrei asta dai de un meniu in limba rusa si de o serie de tari cu prefixe telefonice din care lipseste Romania si limba romana si chiar setarea intr-o alta limba decat rusa cu alfabetul ala spurcat din care nu intelegi nimic.Deci daca ai bagat bani si ai mai si castigat i-ati adio de la ei ca nu ai sa-i vezi niciodata, tot ce poti face e doar sa pierzi timpul si eventual banii investiti daca-i si pierzi, sau cel mult recuperarea doar a investitiei, nimic mai mult insa! Va atasez si aici un link si va rog sa va convingeti inainte de a le baga rusilor banii pe care sa-i pierdeti : https://prnt.sc/e4bcz2.Daca stie cineva o platforma cu adevarat serioasa va rog astept si eu sa intru in business.Las aici adresa mea de mail in speranta unor schimburi de informatii folositoare : martineldx@yahoo.com.dati informatiile mai departe pentru a-i da de gol pe mafiotii rusi ce smecherie noua au mai inventat pentru inselat lumea.

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Gata! Acum am jucat si m-am convins, iata cum stau lucrurile! Chiar nu se fac bani din optiuni binare decat de cei care organizeaza si administreaza afacerile respective, ceilalti doar PIERD! In primul rand cine stie matematica intelege numaidecat despre ce este vorba in afacerea Binatex spre exemplu:in contul demo ai coeficientul de castig de 1, 9, adica la o unitate castigi 0, 9 unitati ceea ce merge extrem de optimist pentru jucatori, aproape tande pe mande cum spunem noi romanii sau daca doriti sa fiti pe zero trebuie sa castigati 3 prognoze din 5 ca sa aveti banii cu care ati inceput! In contul demo insa trebuie sa castigati doar 3 din 5! Pe REAL trebuie sa castigati 17 din 19 runde doar pentru a va pastra banii! Pentru ca la contul real coeficientul de castig este de 0, 6! In afara de asta pe contul demo ajunge doar sa astepti momentul de minim absolut(sau cat mai de"jos")pentru a paria pe crestere, sau invers de maxim pentru a paria pe scadere iar graficul care se misca DIFERIT in real fata de demo dupa ce primele 4-5 runde esti lasat sa castigi ai sa constati ca ASTEAPTA sa vada ce pariezi tu ca sa mearga exact invers! Ca urmare pierzi TOTI banii cu care incepi! Daca astepti pe demo un moment in care ti se promite un bonus de 100% ai sa constati ca acesti bani numiti"bonus"nu-ti intra si daca intrebi de ce ti se raspunde ca in 24 de ore iti vor intra! Ti se"intampla"si ceva neprevazut:pe chatul site-ului cand incerci sa ceri lamuriri desi initial ti se si telefoneaza si ti se vorbeste in limba TA, ti se scrie in limba...georgiana cu caractere rusesti spunanduti-se ca a fost alegerea ta! Acum va pot spune din experienta mea care am dorit sa verific Binatex si am"investit"10 euro prapaditi(cumapasi-ar lumanari pentru Putin al lor!)pentru a ma convinge inca o data de magaria rusilor! Sunt pe parcursul rundelor pierdute si mesaje dinainte pregatite de un"specialist broker"care te invita nu numai sa nu abandonezi activitatea, dar(vezi Doamne el iti vrea binele!)nici sa nu te inversunezi si sa pariezi nervos fara a avea rabdare si a "studia"ascultand si citind "lectiile"expertilor pentru a deveni "un trader de succes"...De scos nu pomenesc acum pentru ca nu am ajuns in situatia de a scoate ceva si nu stiu daca ajunge cineva date fiind coeficientul si manevrarea artificiala a graficului de catre un IT-ist special angajat in acest scop.Este diferenta mare intre graficul pe contul demo si graficul de pe un cont real! Eu va sfatuiesc daca totusi aveti curiozitatea pe care am avut-o si eu sa intrati doar cu 10 euro pariind doar pe unul singur pentru a va convinge de adevarul celor afirmate de mine.Mult mai sigur esti la ruleta unui cazinou decat la astfel de "operatiuni binare"de castig, acolo cel putin norocul dvs va avea puterea de decizie si nu escrocheria altora! Ca sa nu mai vorbim ca este un site rusesc coordonat de KGB si ei rusii niciodata nu au fost cinstiti in nici un domeniu, mereu ramanand in istorie doar prin necinste, escrocherii si acum in prezent ca hackeri sub manta de brokeri. Celelalte operatiuni binare de tip bursier sunt aceeasi marie,+500, IQ Option si oricare dintre operatiunile pentru care tu ai deschisa doar operatiunea de parior si nu de operator direct.Ca sa faci operatiunii directe exista posibilitatea(ADMIRAL MARKETS sau 24 Options)de pilda insa acolo coeficientul de castig este inlocuit de nivelul de levier(e o teorie care iti rupe creierii in cap, foarte abstracta pe care o gasesti in 13 lectii la Admiral Markets tinuta de un profesor universitar)si in care te transformi intr-un expert de tip CNN si care trebuie sa urmaresti TOATE evenimentele internationale pentru o prognoza corecta, inclusiv cum se injura Trump cu handicapatul ala de nord coreean toate acestea influentand paritatile bursiere! Practic NU AI CUM sa castigi decat cu extrem de multa pregatire si mai ales NOROC ce tine de inspiratie dar la un broker adevarat, CORECT nu la un IT-ist care manevreaza graficul invers de sensul pariului tau!

| Marinescu_Gabriel_1960 a răspuns:

Chiar nu se fac bani din optiuni binare decat de cei care organizeaza si administreaza afacerile respective, ceilalti doar PIERD! In primul rand cine stie matematica intelege numaidecat despre ce este vorba in afacerea Binatex spre exemplu:in contul demo ai coeficientul de castig de 1, 9, adica la o unitate castigi 0, 9 unitati ceea ce merge extrem de optimist pentru jucatori, aproape tande pe mande cum spunem noi romanii sau daca doriti sa fiti pe zero trebuie sa castigati 3 prognoze din 5 ca sa aveti banii cu care ati inceput! In contul real insa trebuie sa castigati 17 din 19! Pentru ca la contul real coeficientul de castig este de 0, 6! In afara de asta pe contul demo ajunge doar sa astepti momentul de minim absolut(sau cat mai de"jos")pentru a paria pe crestere, sau invers de maxim pentru a paria pe scadere iar graficul care se misca DIFERIT in real fata de demo dupa ce primele 4-5 runde esti lasat sa castigi ai sa constati ca ASTEAPTA sa vada ce pariezi tu ca sa mearga exact invers! Ca urmare pierzi TOTI banii cu care incepi! Daca astepti pe demo un moment in care ti se promite un bonus de 100% ai sa constati ca acesti bani numiti"bonus"nu-ti intra si daca intrebi de ce ti se raspunde ca in 24 de ore iti vor intra! Ti se"intampla"si ceva neprevazut:pe chatul site-ului cand incerci sa ceri lamuriri desi initial ti se si telefoneaza si ti se vorbeste in limba TA, ti se scrie in limba...georgiana cu caractere rusesti spunanduti-se ca a fost alegerea ta! Sunt pe parcursul rundelor pierdute si mesaje dinainte pregatite de un"specialist broker"care te invita nu numai sa nu abandonezi activitatea, dar(vezi Doamne el iti vrea binele!)nici sa nu te inversunezi si sa pariezi nervos fara a avea rabdare si a "studia"ascultand si citind "lectiile"expertilor pentru a deveni "un trader de succes"...De scos nu pomenesc acum pentru ca nu am ajuns in situatia de a scoate ceva si nu stiu daca ajunge cineva date fiind coeficientul si manevrarea artificiala a graficului de catre un IT-ist special angajat in acest scop.Este diferenta mare intre graficul pe contul demo si graficul de pe un cont real! Eu va sfatuiesc daca totusi aveti curiozitatea pe care am avut-o si eu sa intrati doar cu 10 euro pariind doar pe unul singur pentru a va convinge de adevarul celor afirmate de mine.Mult mai sigur esti la ruleta unui cazinou decat la astfel de "operatiuni binare"de castig, acolo cel putin norocul dvs va avea puterea de decizie si nu escrocheria altora! Ca sa nu mai vorbim ca este un site rusesc coordonat de KGB si ei rusii niciodata nu au fost cinstiti in nici un domeniu, mereu ramanand in istorie doar prin necinste, escrocherii si acum in prezent ca hackeri sub manta de brokeri. Celelalte operatiuni binare de tip bursier sunt aceeasi marie,+500, IQ Option si oricare dintre operatiunile pentru care tu ai deschisa doar operatiunea de parior si nu de operator direct.Ca sa faci operatiunii directe exista posibilitatea(ADMIRAL MARKETS sau 24 tradings)de pilda insa acolo coeficientul de castig este inlocuit de nivelul de levier(e o teorie care iti rupe creierii in cap, foarte abstracta pe care o gasesti in 13 lectii la Admiral Markets tinuta de un profesor universitar)si in care te transformi intr-un expert de tip CNN si care trebuie sa urmaresti TOATE evenimentele internationale pentru o prognoza corecta, inclusiv cum se injura Trump cu handicapatul ala de nord coreean toate acestea influentand paritatile bursiere! Practic NU AI CUM sa castigi decat cu extrem de multa pregatire si mai ales NOROC ce tine de inspiratie dar la un broker adevarat, CORECT nu la un IT-ist care manevreaza graficul invers de sensul pariului tau!

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns:

Amaliaamalia18 pe www.binatex.com/ro vezi tot ce poti sa faci. Iti sugerez sa incerci pe versiunea demo... nu achiti nimic pentru aceasta e totul gratuit. Succes!

| Postelnicu_Lucian_1972 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Binatex este o mare teapa (moldo ruseasca) nu mai pierdeti timpul cu ei.

| Dumitriu_Marius_1974 a răspuns:

Poti deschide un cont real aici www.binatex.com/ro alege optiunea PUNE BANI IN CONT REAL. Poti investi de la 45 lei sau 10 USD sau 10 euro

| MoldovanAlin a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Nu stiu de tine, dar eu mi-am facut wallet Yandex, banii au intrat si mi-am comandat card Yandex si in cateva zile ar trebui sa ajunga.Revin cu detalii

| BellaElly12 a răspuns (pentru Dumitriu_Marius_1974):

Cat de credul poti sa fii tu nu intelegi ca daca pui banii aia tu nu ii mai recuperezi?

| Postelnicu_Lucian_1972 a răspuns:

Binatex este o mare teapa. Nu poti retrage banii care se presupune ca i-ai castigat, nu stiu unde pot fi reclamati macar sa nu mai pice si altii in plasa lor. Te aburesc cu tot felul de wallet-uri si apoi iti resping tranzactia fara nici un motiv. Daca aveti timp de pierdut si vreti sa visati frumos intrati pe Binatex ca doar cu visele ramaneti.

| sacalu3 a răspuns:

Lasati-va de site-uri gen binatex si alte "ciuperci" aparute peste noapte care te lasa sa castigi in cont demo si cand depui bani reali manipuleaza piata si pierzi sau daca reusesti cumva sa castigi o suma mai mare decat cea depozitata va trageti cu mainile de par ca nu puteti sa-i luati.
Ascultati-l pe Anton Kreil fost trader la Goldman Sachs cum functioneaza aceste site-uri de trading(furt) si poate invatati ceva. https://www.youtube.com/......tps?/watch

| yubaretzuu a răspuns:

Cine ma ajuta si pe mine sa fac bani pe binatex...
daca ma ajutati sa fac minim de 1000 euro dau jumate din suma.+ fundita (TPU)

| FRADULESCU a răspuns:

Da

| Alian_Florian_1993 a răspuns:

Salut BINATEX? as vrea si eu sa incert dar cum se lucrează ce trebuie sa faci sa ai noroc la BINATEX ca vad ca e un seit oficial și arata de încredere îl am probat si pe DEMO si din câte vad ca nu trebuie sa faci nimic doar sa alegi ori in sus sau in jos si de aia te intreb dor atat trebuie sa faci

| DoruFlorentin a răspuns (pentru Alian_Florian_1993):

Aici ai dreptate, sunt de incredere. Referitor la SUS/JOS, asta trebuie sa faci, dar trebuie sa alegi o strategie, un indicator profitabil ca sa ]nchei tranzactiile cu succes. https://binaryoptionsrevolution.com/category/strategii/ Aici vei gasi mai multa informatie si despre companie si despre ce strategii poti alege.

| Angellive a răspuns:

Option robot e o aplicație robot adaptata pentru Android dar și pentru Windows

| Angellive a răspuns (pentru Angellive):

Option.robot nu mai funcționează în țară dar este o aplicație destul de buna care îți generează un venit destul de bun

| Ion_Gheorghe_1976_SUmE a răspuns:

Ce trebui sa fac

| Boangher_Aurel_1959 a răspuns:

Totul este vrajeala de 2 lei

| miha2017 a răspuns:

Imi spune si mie cineva de ce atunci cand dau la retragerea mijloacelor, imi arata ca mai am nevoie de 400 de lei? ( Si mai departe... Retragerile fondurilor vor fi disponibile in momentul in care veti realiza cifra de afaceri )
.

Nu inteleg... Ma ajuta careva?

| ForexBroker a răspuns (pentru miha2017):

Ai primit un bonus si trebuie sa tranzactionezi o anumita suma sa poti retrage.

| Gabriel_Marinescu_1960 a răspuns:

Nu se poate face acest portofel.Totusi cineva care mi-a spus ca a reusit foarte greu fiind numai in limba rusa, mi-a spus ca nu a putut, nu I s-a permis sa retraga decat suma depusa, ce a fost castig pe portofel a fost imposibil desi a asteptat 4-5 zile cat I s-a raspuns, degeaba.Se bucura ca facuse in 3 luni aproape 5000 euro si planuia sa-si ia o masina dar s-a bucurat degeaba!

| Mocanu_Dumitru_1967 a răspuns:

Ok eu sunt de acord sunama 0754670249