| Kindly a întrebat:

Pot face un imprumut bancar prin programul Prima Casa daca am un venit de 1500 ron lunar si mai am si un codebitor cu salar de 3500 ron lunar? Ce banci cunoasteti care sa nu fie foarte pretentioase in acest aspect?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti face, daca indeplinesti conditiile prevazute de OUG 60/2009, cu md. si completarile ulterioare, precum si conditiile de creditare a bancii prin care vrei sa-l derulezi.

| Ady00000 a răspuns:

Mai bine nu! Plimba-te, traieste-ti viata, nu trai si munci pentru o banca timp de 30 de ani, cea mai proasta alegere!