| Iosif_Alexandra_1999 a întrebat:

Pot la varsta de 13 ani sa imi fac un card bancar? Am banii eu si vreau sa ii pun pe card sa imi platesc o academie in strainatate si imi spune ca trebuie sa am card.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Card de debit iti poti face doar dupa ce ai 14 ani si carte de identitate. Mergi la orice unitate bancara cu un parinte.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu parintii tai. Oricum, daca vrei sa iti faci cu ei trebuie sa mergi la banca.

| Gogu06 a răspuns:

Cred ca la mai putin de 10 metri de locul unde te afli, o sa gasesti raspunsul, este chiar langa tine, deschizi usa, strigi mama, tata si le spui ce planuri ai. Iti garantez ca or sa te ajute cu un raspuns.

| Anne_Helen_1998 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti cu parintii despre aceasta situatie iar ei te vor sfatuii, din cate stiu eu in Romania nu ai cum sa-ti faci un astfel de card la o asemenea varsta happy