Întrebare recomandată | Cavani1999 a întrebat:

Pot lua un credit fără adeverință de venit?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,daca ai 3 ani la Vodafone de exemplu, iei un telefon vezi de un telefon la abonament si vei primi un telefon gratis apoi il vinzi

https://www.vodafone.ro/telefoane

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți. Nici camatarii nu cred ca iti dau

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să iei un credit de la o instituție financiară, aceasta trebuie să se asigure că are de unde să recupereze acest credit de la tine, așa că îți cere să demonstrezi că ai un venit lunar cu care să poți garanta că poți să restitui în rate lunare acest credit. Aceasta se face cu o adeverință de venit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu ai da cuiva credit așa?

| mihai69 a răspuns:

Dacă NU ai niciun venit, nu poți lua.
Dacă ești salariat, atunci poți.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că ai putea lua un credit de nevoi personale, dar parcă e conditionat de salariul pe care îl ai. De exemplu, dacă ai un salariu de 3.500 lei, nu poti primi mai mult de 5000- 5500 lei. Ți se calculează la bancă. Du-te si informează-te la bănci, acolo iți vor spune toate variantele, dacă sunt.

| Irinelp a răspuns:

Nu poți dacă nu ai venit pentru că nu poți rambursa dacă nu ești salariat, la bancă verifică mai întâi posibilitatea de rambursare.

| Marbea a răspuns:

Poti, acum nu se mai cere, te verifica ei direct in baza de date si afla tot.

| Cavani1999 explică (pentru Marbea):

Ma refeream dacă pot sa iau fără sa am vreun venit.

| Marbea a răspuns (pentru Cavani1999):

Asa nu!

| AllieAyl a răspuns:

Da! Poți! De la maicăta și de la taicăto. În rest, nu!

| Emilian281903 a răspuns:

Ai nevoie de un venit lunar în cartea de munca trecut, te cauta în calculator și te găsește cu absolut orice!