| miriciavoivod a întrebat:

Pot sa fac cont de paypal, fara sa atasez card bancar?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atasezi cont bancar. Ori cu card, ori cu cont. Altfel nu merge.

| miriciavoivod explică (pentru Salontanul):

Asta era ideea, fara card sau cont
deci, nu se poate?

| Salontanul a răspuns (pentru miriciavoivod):

Nu, pentru ca trebuie sa trimiti banii de pe un cont si sa-i primesti intr-un cont. Exista situatia in care iti trimite cineva bani (cineva care are cont PayPal si card sau cont inrolat) si apoi cu ei poti plati ceva. Dar nu poti ridica banii sau nu poti incarca contul de PayPal.

| NLS a răspuns:

Poti sa iti creezi un cont Paypal,
insa atata timp cat NU ii atasezi un cont sau un card, NU il poti folosi in nici un fel (nu poti trimite bani, nu poti efectua plati, nu poti primi).

| Sn4k3 a răspuns:

Se poate fara card.

| miriciavoivod explică (pentru Sn4k3):

Cum?

| Sn4k3 a răspuns (pentru miriciavoivod):

Te inregistrezi si cand apare pagina aia in care-ti cer sa bagi cardul, dai click pe logo-ul de la paypal de sus.

| achi84 a răspuns:

Sal,nu merge, trebuie neaparat card bancar