| OnlyDga a întrebat:

Pot sa plătesc cu cardul meu în alta tara? De exemplu eu plec în Franța, daca am cardul cu bani în lei se convertește suma din banii tai? De exemplu eu am card la banca Transilvania, pot sa plătesc cu el acolo din banii care ii am pe el?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se convertește automat

| Frank51 a răspuns:

Evident. Și poți să și primești bani de oriunde din lume și din orice valută, se convertește automat în lei când ajung banii în contul tău.

| Vântulalb a răspuns:

Da, la orice POS poti plati cu cardul tau. Convertirea se face automat. Si e chiar mai convenabil decat la casa de schimb.

| Oannaaa23 a răspuns:

Da! Se poate! Suma din cardul de lei se converteste automat in contul dvs, pe care o sa îl folosiți