| AureliusTPU a întrebat:

Puteti sa imi dati informatii despre Amazon Seller? In ce consta abonamentul de 40$ si ce taxe ar mai fi sau se ocupa cei de la Amazon?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai platesti taxe per produs vandut direct catre amazon si in functie de cine il livreaza, ei sau tu. Plus ca dupa va trebui sa platesti si taxe la statul roman.

| AureliusTPU explică (pentru Wr3nch):

Abonamentul de la amazon nu consta si in taxe si de ce sa platesc si pentru stat?

| Wr3nch a răspuns (pentru AureliusTPU):

Manut, tu platesti taxe pentru amazon 40 doar ca sa ai dreptul de a vinde. Dupa le platesti separat pentru ca listeaza produsu la cutare categorie si etc. Si dupa platesti la statul roman pentru ca vinzi un produs si faci bani din asta. Ca daca l-ai da pe OLX nu te cauta nimeni, dar aici deja ai statut si incadrare de vanzator oficial,