| Alexz61 a întrebat:

Recent mi-am facut buletinul la 14 ani, cum pot sa fac rost de un card de credit? Am auzit ca dea 14 ani poti sa faci acest lucru, e atat de usor sau e complicat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti obtine card de CREDIT ci doar card de DEBIT, mergand la o banca impreuna cu un parinte, ambii cu cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Card de credit poți obține abia cand esti angajat. Card de debit poti obtine si la 14 ani de la orice banca cu semnătura unui părinte

| Yuoia a răspuns:

Card de credit primesti numai daca ai un serviciu si un venit sigur.
Poti primi un card de debit. Unde sa-ti depui tu economiile, sa primesti alocatia,

| M1989 a răspuns:

Se poate doar cu acordul parintilor. Asa avea si fratele meu cand primea alocatia pe card. A fost la banca cu unul din parinti